Lär dig allt om programmatic

Allt fler annonserar med programmatisk handel, och är det rätt utfört har den otrolig effekt. Men vad är det man inte får missa för att få bäst effekt med programmatisk handel?

Den 17 maj kommer Emilia Köpberg och Frida Thornberg, digitala experter på Anegy Online Marketing, vägleda er och ge vassa tips inom programmatisk annonsering. De visar alla fördelar och möjligheterna samt vad som behövs för att komma igång med att börja annonsera programmatiskt om ni inte har kommit igång ännu.

Emilia Köpberg och Frida Thornberg kommer även belysa de utmaningar som annonsörer kan uppleva med programmatisk annonsering bland annat ad fraud, brand safety, transparens och hur man skall hantera alla dessa viktiga frågor.

Vill du få försprång inom programmatisk handel, anmäl dig till Anegy Breakfast Club här